Εάν αποφασίσετε την δημιουργία της δικής σας ΚοινΣΕπ και έχετε μια καλή ιδέα που πληροί τα κριτήρια του νόμου 4430/2016 ελάτε σε επαφή μαζί μας από εδώ για να σας βοηθήσουμε με την 12χρονη εμπειρία μας στον τομέα της Κοινωνικής Οικονομίας και στην Δημιουργία άνω των 640 Επιτυχημένων ΚοινΣΕπ
![](http://koinsep.org/wp-content/uploads/2019/04/img-7.jpg)
Στη Σπερχειάδα σήμερα Παρασκευή 19 Απριλίου 2019 και ώρα 11.00, συνήρθαν σε δημόσια τακτική συνεδρίαση τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου ύστερα από την υπ’ αριθ. 3833/2628/15.04.2019 έγγραφη πρόσκληση του Πρόεδρου του Δημοτικού Συμβουλίου, η οποία δημοσιεύθηκε στην ιστοσελίδα του Δήμου, τοιχοκολλήθηκε στον πίνακα ανακοινώσεων και ταχυδρομήθηκε σε καθένα από τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου καθώς, στον κ. Δήμαρχο και στους Προέδρους & Μέλη των Δημοτικών & τοπικών Κοινοτήτων, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 67 του ν. 3852/2010 για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης : {download}
Λήψη Απόφασης επί αιτήματος ΚοινΣΕπ ΠΑΛΑΙΟΒΡΑΧΑ για παραχώρηση χώρου
Η ΚοινΣΕπ Παλαιοβράχας με δραστηριότητες εκτός των άλλων, την καλλιέργεια γεωργικών προϊόντων και την τυποποίηση- μεταποίησή τους.
Σύμφωνα με την παρ. 2α του άρθρου 185 του Ν. 3463/06 είναι επιτρεπτή η δωρεάν παραχώρηση για την ενίσχυση της τοπικής ωφέλειας.
Η Νομική Υπηρεσία του Δήμου μας γνωμοδοτεί θετικά για το εν λόγω θέμα.
Προτείνω την δωρεάν παραχώρηση στην ΚοινΣΕπ Παλαιοβράχας του χώρου (πρώην γαλατάδικο).
Στην συνέχεια και μετά από διαλογική συζήτηση ο κ. Πρόεδρος κάλεσε το σώμα όπως ψηφίσει επί της εισηγήσεως.
Discover more from ΔΙΚΤΥΟ ΚοινΣΕπ
Subscribe to get the latest posts sent to your email.